A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 817 07 73,
+48 603 410 661

SEANSE W "PROMYKU"

SEANS FILMOWY - PODRÓŻNICZY
SEANS FILMOWY - PODRÓŻNICZY
Zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w nieco odmiennej formie. Tym razem proponujemy podróżnicze seans filmowy! 10 listopada o godzinie 19:00 rozpocznie się niezwykła filmowa podróż!

Wspaniała, osobista podróż, która poruszy każdego. To zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Christophera McCandlessa (Emile Hirsch) urzekający obraz, który poruszył widzów i krytyków na całym świecie. Pewnego dnia Chris decyduje się porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w drogę. Trafia na Alaskę, gdzie czeka na niego bezwzględna dzika przyroda i przygoda. Autor scenariusza i reżyser w prawdziwie mistrzowski sposób połączył w filmie „piękno, rozrywkę, napięcie i niepowtarzalny klimat" (The Wall Street Journal).
Film zdobył nagrodę "Złoty Glob, 4 inne nagrody i 29 nominacji.

Na seans obowiązuja zapisy telefoniczne: 33 817 07 73
przejdź dalej
SEANS FILMOWY
SEANS FILMOWY
24 listopada o godzinie 19:00 zapraszamy na film w reżyserii Martina Scorseze.

Laureat Nagrody Akademii Martin Scorsese po raz kolejny łączy siły z jednym z najwspanialszych aktorów w mrożącym krew w żyłach thrillerze, który krytycy określili "wulkanem napięcia". Oficer policji przyjeżdża do znajdującego się na wyspie szpitala psychiatrycznego dla kryminalistów. To, co miało być rutynowym dochodzeniem, przeradza się w przerażającą serię niejasnych zdarzeń. W miarę rozwoju śledztwa odkrywa coraz więcej szokujących faktów na temat wyspy i zaczyna rozumieć, że niektórych miejsc nie da się opuścić... nigdy.
przejdź dalej
SEANS FILMOWY
SEANS FILMOWY
Zapraszamy na seans filmowy - zdobywcy dwóch Oscarów!
Fim jest historią o życiu i nieszczęściach bohatera ubranego w komiksowy kostium. Opowiada o tym, z czym musi się mierzyć dzisiejsze społeczeństwo i z pewnością poruszy każdego widza wrażliwego na krzywdę. To historia przemocy, szaleństwa i udręczenia. Bohater odsunięty na margines społeczeństwa żyje we własnym świecie marzeń o karierze, szczęściu i miłości. Im dłużej marzenia się nie spełniają tym głębiej zapada w świat, w którym nikt go nie skrzywdzi i w którym może coś osiągnąć stając się przy tym śmiertelnie niebezpiecznym. Trudno jest mu to wybaczyć, ale z pewnością można zrozumieć.
Choć z pozoru bohater powinien być komiczny, to jednak nie ma się tu z czego śmiać.

Obsypany nagrodami, doskonale zagrany, błyskotliwy film skłaniający do przemyśleń, zapadający głęboko w pamięć.
Wtorek - 27 października - godzina 19:00
przejdź dalej
"PRZEŁĘCZ OCALONYCH"
"PRZEŁĘCZ OCALONYCH"
"MOŻNA ZWYCIĘŻAĆ NIE ZABIJAJĄC"
1 września, w 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, o godzinie 19:00 zapraszamy na film "Przełęcz ocalonych" - dramat wojenny z 2016 roku w reżyserii Mela Gibsona.
Zdobywca dwóch Oscarów, jeden z największych gwiazdorów w historii kina, reżyser „Pasji” i „Braveheart” przedstawia opowieść o niesłychanej odwadze.
To autentyczna historia człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II Wojny Światowej mimo, iż odmówił noszenia broni.
przejdź dalej
"KANAŁ" w reż. Andrzeja Wajdy
"KANAŁ" w reż. Andrzeja Wajdy
Dokładnie 1 sierpnia, w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zapraszamy Państwa na godzinę 17:30 na film "Kanał" w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Jest to jeden z najważniejszych polskich filmów. Obraz, dzięki któremu powszechnie zaczęto pisać o „polskiej szkole filmowej” jako ważnym kierunku światowego kina.
Film, poświęcony walce żołnierzy AK podczas Powstania Warszawskiego, oparty jest na autentycznych doświadczeniach scenarzysty – Jerzego Stawińskiego.
W 1957 roku Andrzej Wajda dostał za "Kanał" Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu w Cannes.

więcej informacji w zakładce "przejdź dalej"
przejdź dalej
SEANS FILMOWY
SEANS FILMOWY
4 sierpnia o godzinie 19:00 zapraszamy do spędzenia letniego wieczoru z porządną dawką humoru - komedią kryminalną rozśmieszającą do łez. Główny bohater to dealer narkotykowy popadający w kłopoty, z których próbuje wybrnąć w nietypowy sposób. Jego tymczasowi najbliżsi to aktorzy świetnie kreujący swoje postacie tworząc ciekawy zestaw różnych charakterów. Wartkie tempo filmu, wciągająca akcja i doskonała obsada aktorska sprawiają, że film dostarcza masę radości, ale też długo nie daje o sobie zapomnieć.
przejdź dalej