A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 817 07 73,
+48 603 410 661

O nas

Szanowni Państwo,
Witam na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” (zwanego dalej GOK), którego powstanie, stanowi zwieńczenie kilkuletnich starań Władz Gminy Wilkowice, mających na celu utworzenie samorządowej instytucji kultury. Przejęty w 2006 roku, od Samorządu Województwa Śląskiego, budynek byłego kina „Promyk”, został w 2014 roku gruntownie zmodernizowany w ramach projektu „Tradycja bez granic – współpraca polsko-słowacka w zakresie pielęgnowania kultury i tradycji”. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Właściwą działalność GOK rozpoczął 1 maja 2015 roku, kiedy to dla Mieszkańców Gminy Wilkowice i Turystów drzwi naszego ośrodka zostały oficjalnie otwarte.  Niewątpliwie największe wrażenie na pierwszych Odwiedzających Gminny Ośrodek Kultury zrobiło nowe, pachnące jeszcze farbą, wnętrze oraz profesjonalne wyposażenie. Na parterze znajduje się sala zajęciowa wraz z zapleczem (pokój instruktorów, szatnia), pomieszczenia administracji i dyrekcji, z kolei na pierwszym piętrze ulokowano główną salę widowiskową wraz z zapleczem dla artystów i szatnią dla widzów. Budynek nie posiada barier architektonicznych, wyposażony jest w podjazd, windę oraz toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sala widowiskowa naszpikowana jest najnowocześniejszymi rozwiązaniami, obejmującymi profesjonalny system nagłośnienia, oświetlenia i projekcji obrazu. Pozwala to na multifunkcyjność sali – wystawienie sztuki teatralnej, występ zespołu muzycznego oraz oczywiście projekcję filmów.

Zakończenie procesu inwestycyjnego oraz powołanie do życia samorządowej instytucji kultury Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk”, w skład którego weszły Meszniański Ośrodek Kultury „Nad Borami”, „Stara Szkoła” w Huciskach oraz Izba Regionalna „Stara Stolarnia” i Galeria Sztuki Regionalnej w Bystrej, z pewnością, otwierają nowy rozdział w życiu kulturalnym naszej gminy.

GOK „Promyk” działa, przede wszystkim, na podstawie:
- Ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej,
- Ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym,
- Uchwały Nr IV/23/2015 Rady Gminy Wilkowice z dnia 28 stycznia 2015 r. w sprawie utworzenia samorządowej instytucji kultury pod nazwą Gminny Ośrodek Kultury „Promyk” i nadania jej statutu,
- Statutu jednostki.

Coroczny program działalności ośrodka konsultowany jest przez powołaną przez Wójta Gminy Wilkowice Radę Programową i dostosowywany, każdorazowo, do potrzeb Mieszkańców Gminy Wilkowice. Działalność GOK prowadzona jest też w pozostałych budynkach nam podlegających. Staramy się, aby oferta kulturalna była interesująca, zarówno dla dzieci, dorosłych, w tym osób starszych. W ciągu „roku artystycznego” proponujemy zajęcia stałe: plastyczne, wokalne, taneczne, rękodzielnicze, jogi, itp., a w okresie ferii i wakacji zajęcia dla wszystkich chętnych. Przy GOK działają także: Dyskusyjny Klub Filmowy, Klub Melomana oraz Klub Podróżnika. Współpracujemy blisko z Placówkami Oświatowymi Gminy Wilkowice, Gminną Biblioteką Publiczną w Wilkowicach, Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy ATH w Bielsku-Białej oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wilkowicach, a także z organizacjami działającymi na terenie Gminy Wilkowice w zakresie współtworzenia kalendarza imprez kulturalnych gminy.

Pracownikami GOK "Promyk" są:

Dyrektor mgr Agnieszka Sech-Brzóska,
Kierownik ds. Administracji i Kultury mgr inż. Łukasz Hola,
Główna Księgowa mgr Weronika Szczotka,
Specjalista ds. Administracji i Kultury: mgr Mirosława Bernardes–Rusin, w zastępstwie mgr Elżbieta Fabirkiewicz,
Specjalista ds. Administracji i Kultury: mgr Paulina Kachel,
Akustyk, Pracownik Techniczny: mgr Szymon Pławecki,
Pracownicy Gospodarczy: Magdalena Wandzel i Agnieszka Grabska.

Naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Pan Jacek Kozłowski
e - mail: iod@gok.wilkowice.pl

Wierzymy, że oferta tej nowej instytucji jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania Mieszkańców naszej gminy. Zachęcamy do korzystania z oferty kulturalnej, którą nieustannie dla Państwa tworzymy, udoskonalamy, wzbogacamy i urozmaicamy.

 
Pozdrawiam,
Agnieszka Sech-Brzóska


Zapraszamy do korzystania z możliwości marketingowych naszej strony internetowej i odwiedzania nas na naszym profilu w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/GOK.Promyk/.