A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 817 07 73,
+48 603 410 661

STREET ART NA WARSZTAT - dla młodzieży

Zapraszamy młodzież do udziału! Zapisy drogą mailową: gokpromyk@gmail.com, prosimy o podanie numeru telefonu do kontaktu.

OPIS PROJEKTU:

Wiodącą tematyką projektu jest street art uzupełniony o dodatkowe elementy, tj. zajęcia integracyjne, plener fotograficzny, warsztaty małych form graficznych, konsultacje z grafiki komputerowej, poprowadzone przez absolwentów uczelni artystycznych, pedagogicznych oraz profesjonalnych grafików i fotografów.
Młodzież weźmie udział w warsztatach artystycznych, a następnie samodzielnie spróbuje swoich sił w tworzeniu muralu. Celem warsztatów będzie integracja, nauka pracy w grupie i organizacji pracy, ale także poznanie w praktyce tajników warsztatu pracy współczesnych artystów. Efektem będzie podniesienie
kompetencji młodzieży w zakresie obróbki fotografii, grafiki komputerowej i warsztatowej, umiejętności współpracy z organizacjami oraz zwiększenie wiary młodych we własne siły i możliwości.
Zakończenie projektu będzie spotkaniem otwartym dla mieszkańców, podczas którego nastąpi pokaz taneczny (hip-hop), prezentacja reportażu z działań młodzieży, podziękowania osobom i instytucjom wspierającym projekt. Jednym z elementów wieńczących projekt będzie również aukcja charytatywna (na wspólnie wybrany przez młodych cel) prac wykonanych przez młodzież podczas realizacji projektu. Na finale planowana jest również prezentacja muralu powstałego na terenie gminy.

Spotkania będą się odbywały z częstotliwością co najmniej raz na dwa tygodnie w terminach, które ustalimy wspólnie. W razie konieczności pracy zdalnej część zajęć, szczególnie w początkowym okresie, przewidziana jest na platformie zoom.

W trakcie jego realizacji młodzież będzie mogła wykazać się różnego rodzaju talentami (artystycznymi, organizacyjnymi, społecznymi) oraz dzięki praktyce pod okiem profesjonalistów - nabyć nowe umiejętności. Stawiamy również na integrację i dobrą zabawę.