A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 817 07 73,
+48 603 410 661

Kalendarz wydarzeń

01 niedzmar
02 ponmar
03 wtmar
04 śrmar
05 czwmar
06 ptmar
07 sobmar
08 niedzmar
09 ponmar
10 wtmar
11 śrmar
12 czwmar
13 ptmar
14 sobmar
15 niedzmar
16 ponmar
17 wtmar
18 śrmar
19 czwmar
20 ptmar
21 sobmar
22 niedzmar
23 ponmar
24 wtmar
25 śrmar
26 czwmar
27 ptmar
28 sobmar
29 niedzmar
30 ponmar
31 wtmar

Komunikaty

KONKURS ARTYSTYCZNY dla młodzieży i dorosłych "POCZTÓWKA Z BYSTREJ, MESZNEJ I WILKOWIC"
Zapraszamy do udziału w konkursie artystycznym, którego rezultatem będzie druk pocztówek z naszej gminy! Tym razem konkurs adresowany jest do osób, które ukończyły 16 lat. Nagrodzone prace zostaną wydrukowane i rozkolportowane jako pocztówki. Szczegółowe informacje znajdują się regulaminie dostepnym w GOK "Promyk" oraz w zakładce "Druki do pobrania i regulaminy".
KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci i młodzieży "450 LAT BYSTREJ"
W tym roku świetujemy okrąglą, 450-tą rocznicę powstania Bystrej! Z tej okazji proponujemy dzieciom i młodzieży udział we wspólnej akcji - konkursie plastycznym dotyczacym tej wspaniałej rocznicy. Warto ją upamiętnić i uwiecznić na pracach plastycznych. Zachęcamy wszystkie dzieci!
Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym w administracji GOK "Promyk" oraz na stronie "Druki do pobrania i regulaminy".
KONKURS FOTOGRAFICZNY "DYNAMIKA SPORTU"
Szanowni Państwo,
ogłaszamy Konkurs fotograficzny „DYNAMIKA SPORTU”. W konkursie przewidziano 3 kategorie:
- AMATORZY - DZIECI 6-15 LAT
- AMATORZY - MŁODZIEŻ 15+ LAT I DOROŚLI
- PROFESJONALIŚCI

Tematyką konkursu jest sport, ruch, aktywna rekreacja, sport amatorski, wydarzenia sportowe w Gminie Wilkowice oraz postacie związane ze sportem obecnie i w przeszłości w Gminie Wilkowice.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową należy składać do 30.10.2020 r. do godziny 16:00 w siedzibie GOK „Promyk” w Bystrej.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa do pobrania w zakładce: DRUKI DO POBRANIA I REGULAMINY na naszej stronie: www.gok.wilkowice.pl
Zachęcamy do udziału!

Kalendarz wydarzeń

DKF "PROMYK"
Na krótko przed Dniem Kobiet - 3 marca o godzinie 19:00 - zapraszamy Państwa na niezwykły film biograficzny o grupie upartych, odważnych, niezależnych kobiet, które stworzyły pierwszą w historii żeńską załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race.

Dziewczyny z „Maiden” mają wyjątkowy dar przekonywania, że w życiu da się pokonać wszelkie uprzedzenia i przesunąć każde granice. Trzymający w napięciu jak dreszczowiec, ten znakomity dokument jest opowieścią o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci.

Więcej informacji w zakładce "KINO PROMYK"
03 marca Czytaj więcej
RYSUNKOWY ŚWIAT KAMY OWCZARSKIEJ
4 marca w samo południe otworzymy wystawę rysunków Kamy Owczarskiej - dziewczyny o wielu talentach (nie tylko artystycznych, ale również sportowych!)

Piórko, ołówek, mazak, kredka... - w drobnej dłoni Kamy staje się magiczną różdżką wyczarowującą fantastyczny świat! Portrety, bajkowe postacie, licha i zwierzęta zapełniają kartki zeszytowe tworząc niezwykły zestaw prac zatytułowany "Rysunkowy świat Kamy". Będzie go można podziwiać od 4 do 27 marca 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury "Promyk" w Bystrej.
Do swojego fantastycznego świata zaprasza 16-letnia Czarodziejka - Kama Owczarska :)

„Piękna, zdecydowana i precyzyjna kreska. Dojrzała. Doskonała w stopniu, w którym pozwala na minimalizm.”
Ela Fabirkiewicz
04 marca Czytaj więcej
SPORT W ŻYCIU KOBIET
Kobiecość to również siła, determinacja i odwaga - szczególnie w sporcie, który wymaga wielu poświęceń. Podbeskidzie jest domem wielu wspaniałych kobiet, dla których sport znaczy wiele, i które osiągnęły znaczące sukcesy sportowe.
8 marca (roku olimpijskiego 2020), w "Promyku", będziemy mieli zaszczyt gościć kilka z nich - spotkamy osobiście Olimpijki Podbeskidzia! Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko Panie, ale również Panów!
W ramach tej imprezy, zatytułowanej "SPORT W ŻYCIU KOBIET", odbędzie się również koncert poświęcony "Ikonie kobiecości" - Kalinie Jędrusik! W 90-tą rocznicę urodzin Artystki jej piosenki śpiewać będą Wiktoria Węgrzyn oraz Piotr Matusik.
Zapraszamy również na poczęstunek oraz zachecamy do obejrzenia wystawy towarzyszącej - prac rysunkowych młodej, 16-letniej, kobietki - Kamy Owczarskiej.

Organizatorzy: Beskidzka Rada Olimpijska, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”.

Zapraszamy 8 marca o godzinie 16:30.
Wstęp wolny.08 marca Czytaj więcej
KLUB PODRÓŻNIKA
Spotkanie Klubu Podróznika, które poprowadzi Pani Janina janica-Piechota, rozpocznie się tradycyjnie we wtorek o godzinie 19:00.
Maroko to kraj, który z pewnością warto odwiedzić. A jeśli nie odwiedzić od razu, to na razie o nim posłuchać i zobaczyć na zdjęciach, które w "Promyku" zaprezentuje pani Janina. 
Dlaczego akurat "kraj kontrastów"? Dowiemy się już 10 marca!
Wstęp wolny. Zapraszamy!
10 marca Czytaj więcej
KONCERT "CARRANTUOHILL"
Dzień Świętego Patryka, irlandzkie święto narodowe i religijne, zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, także w Polsce. Obchody tego dnia polegają przede wszystkim na zabawach w rytmie irlandziej muzyki i spotkaniach przy zielonych napojach. Coraz więcej osób tego dnia zakłada również zielony strój. 
GOK "Promyk" zaprasza Państwa do wspólnej zabawy i świętowania wraz z zespołem "Carrantuohill"!
Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się w "Promyku" 13 marca 2020r. o godzinie 19:00. 

Wstęp wolny - biletowany.
Pierwszeństwo odbioru biletów mają mieszkańcy Gminy Wilkowice.
Bilety można rezerwować w administracji GOK "Promyk" od 24.02.2020r. 
Regulamin koncertu dostępny jest tutaj.

W zakładce "czytaj więcej" można zobaczyć kilka zdjęć:
13 marca Czytaj więcej
DKF "PROMYK"
„Królowa Kier” to doskonałe połączenie kina psychologicznego z erotycznym dramatem, stworzone przez niezwykle utalentowane kobiece trio: reżyserkę May el-Toukhy, scenarzystkę Maren Louise Käehne i wybitną duńską aktorkę Trine. Film pozwala spojrzeć na pożądanie z kobiecego punktu widzenia, a dzięki fenomenalnej, odważnej roli Dyrholm – doświadczyć jego intensywności.
Na takie kino DKF zaprasza 17 marca o godzinie 19:00!
Wstep wolny.

Więcej informacji w zakładce "KINO PROMYK"


17 marca Czytaj więcej
SEANS FILMOWY
24 marca o godzinie 19:00 zapraszamy na komedię obyczajową w reżyserii Stevena Spielberga.
Inspiracją do scenariusza tego filmu była prawdziwa historia człowieka uwięzionego na lotnisku. Za sprawą zbiegów okoliczności, biurokracji i bezlitosnych przepisów, obywatel bez kraju, bez ważnego paszportu i bez znajomości języka nie może opuścić terminalu. W tle dramatycznej historii rozgrywa się komedia romantyczna.
Film w doskonałej obsadzie aktorskiej.

Szczegóły dotyczące filmu można znaleźć na profilu GOK „Promyk” na Facebooku oraz w administracji (tel.: 33 817 07 73)

24 marca Czytaj więcej
DKF "PROMYK"
Ostatniego marca o godzinie 19:00 zapraszamy na rewelacyjny szwedzki komediodramat!

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...
31 marca Czytaj więcej