A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 8 170 773

Ankieta

Najlepszym źródłem informacji o wydarzeniach organizowanych w GOK "Promyk" jest moim zdaniem...
  • 27.11% (77 głosów)
  • 50.70% (144 głosów)
  • 8.10% (23 głosów)
  • 3.17% (9 głosów)
  • 2.82% (8 głosów)
  • 2.82% (8 głosów)
  • 5.28% (15 głosów)
Twój głos został oddany.
Brano już udział w tej ankiecie.

DKF "Promyk"

Lipiec 2019
Lipiec 2019
Lipcowe DKF-y odbedą się 9 oraz 23 lipca.

Rozpoczniemy od filmu "Kafarnaum"!
Odważna fabuła dramatu opisuje losy chłopca z przedmieść Bejrutu walczacego o zbudowanie swojej własnej tożsamości zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym.
9 lipca, godz. 19:00

Kolejny film "Green Book", to opowieść o rodzącej się przyjaźni w burzliwym dla Stanów
Zjednoczonych okresie. Akcja toczy się bowiem w czasach, kiedy na
południu obowiązywała segregacja rasowa, a czarnoskórzy padali
ofiarami przestępstw ze strony "białych" obywateli USA.
Film Farrelly'ego to świetne kino drogi, w którym widz podróżuje wraz
z bohaterami poznając ówczesna realia i rządzące nimi prawa.
Obraz otrzymał trzy Oscary, w tym za najlepszy film 2018 roku. Na
uwagę zasługują również wspaniałe kreacje aktorskie; Viggo Mortensena
w roli Tonego, oraz Mahershala Ali'ego, nagrodzonego statuetką za
drugoplanową rolę czarnoskórego muzyka.
23 lipca, godz. 19:00

DO ZOBACZENIA!
przejdź dalej
Czerwiec 2019
Czerwiec 2019
Mili Państwo

W ramach Piątego Festiwalu EKODZIEŁO Klub Gaja zaprasza:
- 11 czerwca o godzinie 19.00 na film pt. "Posłuchane opowieści" opisujący wyprawy na wsie Białorusi. Spotkamy się z Małgorzatą i Krzysztofem Czyżewskimi z Fundacji Pogranicze.
- 18 czerwca o 19.00 na film dokumentalny "Więcej niż miód". W panelu dyskusyjnym weźmie udział dr hab. Agnieszka Babczyńska z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ w Katowicach oraz Katarzyna Jagiełło z Greenpeace, spotkanie poprowadzi Jacek Bożek.
przejdź dalej
Maj 2019
Maj 2019
Mili Państwo,
w maju w DKF-ie "Promyk" obejrzymy dwa filmy!
Pierwsze spotkanie DKF "PROMYK" już we wtorek 7.05.!
Tym razem zobaczymy dramat biograficzny, opowiadający o Silvio Berlusconim - włoskim przedsiębiorcy i polityku. Film "Oni" w reż. Paolo Sorrentino obrazuje postać Berlusconi, jego świty oraz orbitujących wokół nich karierowiczów, gotowych zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały!

We wtorek, 21 maja o godz. 19:00 odbędzie sie kiolejne spotkanie DKF "PROMYK", podczas którego obejrzymy film Nuri Bilge Ceylana "Dzika grusza".
W dramacie głównym bohaterem jest Sinan - świeżo upieczony absolwent pedagogiki, który przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Can w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta, patrzy z mieszanką niechęci i pobłażania na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Stopniowo jednak życie w Can angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie i karierze pisarza okazują sie trudne do urzeczywistnienia.

WSTĘP WOLNY!
ZAPRASZAMY!
przejdź dalej
Kwiecień 2019
Kwiecień 2019
Mili Państwo,
w kwietniu w DKF-ie "Promyk" spotkamy się aż trzy razy! Pierwszy raz, we wtorek 2 kwietnia podczas seansu włoskiego filmu "SZCZĘŚLIWY LAZZARO" w reż. A. Rohrwacher.
Tytułowy Lazzaro (Adriano Tardiolo) jest mieszkańcem zapomnianej przez Boga i ludzi sycylijskiej wsi, bezlitośnie eksploatowanej przez baronową Alfonsinę De Lunę (Nicoletta Braschi) i jej ekonoma. Nieznający ironii, występku ani fałszu chłopak jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci, przez wszystkich uznawanej jednak za zwykłą głupotę. Kiedy więc Lazzaro udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność wieśniaka.
W tym pełnym metafor obrazie mieszają się ze sobą włoski neorealizm, realizm magiczny, idylla, hagiografia i komedia dając obraz społeczeństwa wystawionego na pastwę drapieżnego kapitalizmu, wyzysku klasowego oraz brak wyobraźni, jaki dotyczył będzie przyszłych społeczeństw.
Film otrzymał Złotą Palmę w Cannes za scenariusz napisany przez Alice Rohrwacher oraz Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego filmu europejskiego.

We wtorek 9 kwietnia o godz. 19:00, w ramach Tygodnia Tańca zapraszamy do DKF "Promyk" na dokument Marty Prus - "OVER THE LIMIT". Reżyser filmu będzie obecna na sali, by opowiedzieć Państwu o pracy nad filmem i o wielkiej przygodzie, jaką było kręcenie dokumentu w środowisku rosyjskiego zespołu trenującego gimnastykę artystyczną.
Bohaterką filmu jest 20-letnia rosyjska gimnastyczka Rita przygotowująca się do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Podpatrujemy tak jej codzienną rutynę, jak i występy, by stopniowo poznać jak wygórowaną cenę płaci za sukcesy i sławę...

Tuż po Wielkiej Nocy, we wtorek 23 kwietnia zapraszamy do DKF "Promyk" na film "MNICH Z MORZA", wpisujący się w dialog na temat współczesnej duchowości i religijności.
W Tajlandii 70% mężczyzn zostaje tymczasowymi mnichami. Ball ma tylko dwa tygodnie, żeby odnaleźć spokój, ale cały świat próbuje mu przeszkodzić.
Zgodnie z tajską tradycją każdy "prawdziwy mężczyzna" powinien raz w życiu wstąpić do klasztoru i zostać buddyjskim mnichem, nawet na kilka dni.
„Mnich z morza“ to historia Balla – mieszkającego z rodzicami 30-letniego imprezowicza i pracoholika z Bangkoku, który właśnie spełnia ten nakaz i postanawia wstąpić do klasztoru na dwa tygodnie. Na czas pobytu w nim będzie musiał zrezygnować z alkoholu, papierosów, sprzętów elektronicznych, telewizji i mnóstwa innych przyjemności, które towarzyszą mu na co dzień.  

Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY!
przejdź dalej
Marzec 2019
Marzec 2019
Drodzy Państwo,
spotkanie DKF "Promyk" 5 marca dedykujemy kobietom! Obejrzymy film "MARINA ABRAMOVIĆ: artystka obecna" o światowej sławy ikonie body art'u i performance'u. Jej prace od lat 60. w bezkompromisowy sposób opowiadają o kobiecości, erotyce i miłości. W swoich realizacjach najczęściej używa własnego ciała, wystawiając je na ból fizyczny i badając granice wytrzymałości psychicznej. Abramović, która lubi wstrząsać widzami, wciąż budzi żywe emocje i nadal uznawana jest za twórczynię awangardową.
W piątek, 8 marca odbędzie się wernisaż wielkiej wystawy Mariny Abramović "Do czysta" w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej, a my zapraszamy do nas na film, jak zwykle o 19:00!

Podczas spotkania DKF "Promyk" 19 marca, obejrzymy trzymający w napięciu thriller PŁOMIENIE w reż. Chang-Dong Lee, na podstawie opowiadania Harukiego Murakamiego pt. "Spalenie stodoły".
Jong-soo pracuje dorywczo, imając się różnych prac. Przypadkiem spotkana koleżanka z sąsiedztwa Hae-mi prosi o zaopiekowanie się kotem podczas jej nieobecności, czeka ją wyjazd do Afryki. Równie nieoczekiwanie ich relacja ewoluuje w stronę płomiennego romansu. Hae-mi poznaje podczas podróży Bena, który imponuje jej swoją zamożnością. Sytuacja coraz bardziej się komplikuje, gdy okazuje się, że dziewczyna zniknęła...

ZAPRASZAMY SERDECZNIE! WSTĘP WOLNY!!!
przejdź dalej
Luty 2019
Luty 2019
Mili Państwo,
5 lutego na spotkaniu DKF "Promyk" obejrzymy SNY WĘDROWNYCH PTAKÓW - wypełnioną egzotycznymi obrazami kolumbijskich pustyń i rdzennych plemion indiańskich, opowieść o początkach handlu narkotykami w Kolumbii lat 70. sprzed nastania ery Pablo Escobara. Najnowszy film nominowanego do Oscara Ciro Guerry za "W objęciach węża" oraz jego żony Cristiny Gallego był bardzo dobrze przyjęty na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, znalazł się również w diesiątce filmów wytypowanych do nominacji do Oscara 2019.

Drugie lutowe spotkanie DKF "Promyk" spędzimy oglądając KOMUNIĘ polskiej reżyserki Anny Zameckiej. Dokument opowiada historię czternastoletniej Oli, która opiekuje się autystycznym bratem, niewydolnym ojcem i mieszkającą osobno matką. I to właśnie na nastolatce spoczywa cała odpowiedzialność, by złożyć rodzinę w całość. Ola żyje nadzieją, że uda się jej ściągnąć matkę do domu pod pretekstem komunii świętej rok młodszego od niej Nikodema. Dziewczynka bierze się więc za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Co z tego wyniknie?
Zapraszamy 19 lutego o godz. 19:00!

WSTĘP WOLNY!
przejdź dalej