A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 8 170 773

Ankieta

Najlepszym źródłem informacji o wydarzeniach organizowanych w GOK "Promyk" jest moim zdaniem...
  • 28.72% (56 głosów)
  • 53.33% (104 głosów)
  • 8.72% (17 głosów)
  • 3.59% (7 głosów)
  • 3.08% (6 głosów)
  • 1.03% (2 głosów)
  • 1.54% (3 głosów)
Twój głos został oddany.
Brano już udział w tej ankiecie.

Archiwum

01 sobwrz
02 niedzwrz
03 ponwrz
04 wtwrz
05 śrwrz
06 czwwrz
07 ptwrz
08 sobwrz
09 niedzwrz
10 ponwrz
11 wtwrz
12 śrwrz
13 czwwrz
14 ptwrz
15 sobwrz
16 niedzwrz
17 ponwrz
18 wtwrz
19 śrwrz
20 czwwrz
21 ptwrz
22 sobwrz
23 niedzwrz
24 ponwrz
25 wtwrz
26 śrwrz
27 czwwrz
28 ptwrz
29 sobwrz
30 niedzwrz

Kalendarz wydarzeń

DKF "Promyk" - CZŁOWIEK DELFIN
Mili Państwo,
"Człowiek delfin" to niezwykła historia Jacques’a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym. Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronę oceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. We wtorek, 4 września, w DKF-ie "Promyk" poznamy go jeszcze bliżej, za sprawą dokumentu Lefterisa Charitosa.
Zapraszamy serdecznie do wspólnego odbycia niezwykłej podróży przez tajemnicze głębiny oceanów, do granic możliwości ludzkiego ciała.
Początek seansu godzina 19:00.
WSTĘP WOLNY!!!
04 września Czytaj więcej
Wernisaż malarstwa P. Aleksandry Dybczak
Szanowni Państwo, 
zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy malarstwa mieszkanki Bystrej, Pani Aleksandry Dybczak we wtorek, 11 września, o godzinie 18:15, (przed Klubem Podróżnika). Pani Ola, wcześniej długoletnia pracowniczka bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, na emeryturze zajęła się malarstwem. Jej niezwykłe, pełne kolorów i radości życia obrazy intensywnie oddziałują na wyobraźnię. 
Zapraszamy serdecznie na wernisaż, który jest okazją, do spotkania i rozmowy z Artystką!
11 września Czytaj więcej
Klub Podróżnika - "POLSKA- PÓŁWYSEP HELSKI"
Drodzy Państwo,
wędrując dalej tropem polskich atrackji turystycznych dotrzemy w najdalej wysunięty na północ zakątek naszej ojczystej ziemi. O Mierzei Helskiej opowie, we wtorek 11 września, Pani Bogusława Olejak. Zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika o godzinie 19:00!
11 września Czytaj więcej
III Rajd Nordic Walking
Szanowni Państwo,
w imieniu Organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w III Rajdzie Nordic Walking o Puchar Białego Jelenia z Herbu Mesznej. Zapisy obowiązują od godziny 10:00 w Meszniańskim Ośrodku Kultury "Nad Borami" w Mesznej. Szczegółowy program imprezy na plakacie.
Z naszej strony zapraszamy także do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu wystawy mieszkanki Mesznej Pani Anny Demianiuk, które odbędzie się podczas Rajdu Nordic Walking, o godzinie 11:00 na I piętrze MOK "Nad Borami" w Mesznej.
15 września Czytaj więcej
Wernisaż wystawy "Kolory i czerń" Anny Demianiuk i Katarzyny Żaczek
Szanowni Pańswto,
zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu wystawy mieszkanki Mesznej Pani Anny Demianiuk oraz jej opiekun artystycznej, Pani Katarzyny Żaczek, które odbędzie się podczas Rajdu Nordic Walking, w sobotę 15 września o godzinie 11:00 na I piętrze MOK "Nad Borami" w Mesznej.

15 września Czytaj więcej
PRZEWODNIK CZEKA: "Śladami Fałata – od Fałatówki przez Równię po miejsce wiecznego spoczynku"
Szanowni Państwo,
z racji przypadającej na wrzesień rocznicy ufundowania przed GOK "Promyk" ławki z podobizną Juliana Fałata wyjście w góry z przewodnikiem w niedzielę 16 września związane będzie tematycznie z tym wybitnym, mieszkającym niegdyś w Bystrej, malarzem.
Spotkamy się przed GOK "Promyk" o godz. 9:00 i razem udamy się do pobliskiej Fałatówki na zwiedzanie z przewodnikiem (wstęp płatny we własnym zakresie). Następnie przejdziemy śladami Fałata na Równię i dalej do miejsca pochówku malarza na cmentarzu w Bystrej Śląskiej. Po powrocie do GOK "Promyk" dla uczestników wycieczki przygotowaliśmy niespodziankę.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!
Prosimy pamiętać o wygodnych butach przystosowanych do dłuższego marszu, odzieży ochronnej i wycieczkowym prowiancie.
16 września Czytaj więcej
DKF "Promyk" - NA MLECZNEJ DRODZE
Drodzy Państwo,
podczas drugiego wrześniowego spotkania DKF "Promyk" obejrzymy film "NA MLECZNEJ DRODZE" w reżyserii Emira Kusturicy. Po blisko dziesięciu latach artystycznego milczenia jeden z najbardziej wyrazistych twórców europejskiego kina, powraca do przerwanej opowieści. Nie zabraknie żadnego z ulubionych przez Kusturicę tematów. W filmie jest i wojna, i miłość, i sielska prowincja. Wśród śmiechu i łez trwa walka idealizmu z cynizmem. W karnawałowej wizji świata serbskiego reżysera trwa wieczne święto, gra muzyka (kompozytorem jest zresztą syn Kusturicy, Stribor), a wódka leje się strumieniami, mimo świszczących dookoła kul. Gdy cichnie cały ten zgiełk, pojawia się miejsce i na baśń, i na poezję, a sacrum miesza się z profanum.
Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY!!!

18 września Czytaj więcej
Koncert na żywo – Kajetan Drozd Band
Szanowni Państwo!
Już dziś zapraszamy serdecznie na wrześniowy koncert na żywo w GOK "Promyk", który odbędzie się w piątek, 21 września o godzinie 19:00. Przed Państwem wystąpi zespół KAJETAN DROZD BAND z repertuarem mocnych bluesowo-rockowych utworów z domieszką funky, country, boogie i rockabilly. 
Wstęp na koncert jest wolny, ale BILETOWANY!
Bilety dostępne w Administracji GOK "Promyk" od poniedziałku, 3 września. Można odbierać je osobiście lub rezerwować telefonicznie pod numerem: 33 81 70 773.
21 września Czytaj więcej
123- spotkanie 7
W imieniu Organizatorów zapraszamy w piątek, 21 września 2018 r. na „7. Wieczór dyskusyjny przy świecach”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w sali Meszniańskiego Ośrodka Kultury „Nad Borami” w Mesznej. Gośćmi Wieczoru będą uczniowie - zwycięzcy konkursu na prezentację o Eugeniuszu Kwiatkowskim ze SP nr 2 w Wilkowicach. Tytuł materiału: „Przez całe życie chciał zmieniać Polskę”.
Wstęp wolny!
21 września Czytaj więcej