A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 8 170 773

Ankieta

Najlepszym źródłem informacji o wydarzeniach organizowanych w GOK "Promyk" jest moim zdaniem...
  • 29.30% (63 głosów)
  • 53.02% (114 głosów)
  • 8.37% (18 głosów)
  • 3.26% (7 głosów)
  • 2.79% (6 głosów)
  • 0.93% (2 głosów)
  • 2.33% (5 głosów)
Twój głos został oddany.
Brano już udział w tej ankiecie.

Archiwum

01 sobgru
02 niedzgru
03 pongru
04 wtgru
05 śrgru
06 czwgru
07 ptgru
08 sobgru
09 niedzgru
10 pongru
11 wtgru
12 śrgru
13 czwgru
14 ptgru
15 sobgru
16 niedzgru
17 pongru
18 wtgru
19 śrgru
20 czwgru
21 ptgru
22 sobgru
23 niedzgru
24 pongru
25 wtgru
26 śrgru
27 czwgru
28 ptgru
29 sobgru
30 niedzgru
31 pongru

Kalendarz wydarzeń

Seans filmowy: "Świąteczne przeboje"
Drodzy Fani Kina,
przypominamy, że już jutro, 4 grudnia seans filmowy! Wyświetlimy komediodramat "Świąteczne przeboje" w reżyserii Papriki Steen. Film opowiada o wspólnych obchodach wigilii Bożego Narodzenia w trzypokoleniowej rodzinie. Spotkanie licznej rodziny, jak to często bywa, sprawia, że wieczoru atmosfera gęstnieje... i mimo, że gospodarze dwoją się i troją by uratować nastrój, wszelkie spory zamiast gasnąć, przybierają na intensywności. Film w klimacie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" i "Jesieni w hrabstwie Osage", z Bożym Narodzeniem w tle.
Wtorek 4 grudnia. Godzina 19:00.
Wstęp wolny!
ZAPRASZAMY!
04 grudnia Czytaj więcej
Wernisaż wystawy fotografii Jana Sadlika "W pół drogi do ciszy"
Szanowni Państwo,
przypominamy, że już jutro wernisaż wystawy fotografii bielszczanina - Jana Sadlika "W pół drogi do ciszy". Gościem wieczoru będzie Inez Baturo - artysta fotografik, prezes Fundacji Centrum Fotografii w Bielsku-Białej, twórczyni Foto Art Festivalu, która, w zastępstwie twórcy, opowie o otwierającej się wystawie.
Na cykl "W pół drogi do ciszy" składają się bardzo nastrojowe pejzaże okolic Bielska-Białej, wykonane głównie nad Jeziorem Międzybrodzkim. Powstały w okresie zimy i przedwiośnia, kiedy mało kto odwiedza opustoszałe brzegi jeziora.
Fotografie Jana Sadlika zachęcają do kontemplacji i skłaniają do refleksji.
Zapraszamy bardzo serdecznie 4 grudnia, o godz. 18:30, pół godziny przed seansem filmowym.
WSTĘP WOLNY!
04 grudnia Czytaj więcej
Wieczór Mikołajkowy
Drogie Dzieci,
zbliża się 6 grudnia, a to oznacza, że odwiedzi nas Św. Mikołaj! Zapraszamy Was serdecznie wraz z Opiekunami do "Promyka" na Wieczór Mikołajkowy, podczas którego spotkacie się z Mikołajem Beskidzkim, Diabłem i Aniołem.
W programie także przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu nauczycieli z ZSP w Mesznej oraz otwarcie międzynarodowej wystawy "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa".
Czwartek, 6.12.br., godz. 17:00.
Wstęp wolny! Do zobaczenia!
06 grudnia Czytaj więcej
Wystawa rękodzieła bożonarodzeniowego
Szanowni Państwo,
w niedzielę, 9 grudnia zapraszamy serdecznie na odbywającą się w godz. 10:00 - 17:00, "Wystawę rękodzieła bożonarodzeniowego", podczas której zaplanowalismy wilele wydarzeń towarzyszących.
W programie:
- 10:30 - poranek z filmem dla dzieci "Poczta Świętego Mikołaja",
- 12:00 - wizyta w świątecznie ustrojonej Izbie Regionalnej, tematem wizyty będzie "Jak zapewnić sobie szczęście i dobrobyt na Nowy Rok - tradycyjne polskie przesądy i wróżby religijne" (na wizytę obowiązują zapisy w administracji GOK "Promyk" osobiscie lub telefonicznie: 33 8 170 773),
- 12:00 - 16:00 otwarte warsztaty dekorowania pierników tradycyjnych (bez zapisów)
- 13:30 koncert dzieci i młodzieży, podczas którego zaprezentują się grupy wokalne i gitarowe z GOK "Promyk",
- 15:00 koncert młodzieży ze Studia Piosenki Charisma
Zachęcamy do przybycia! Gwarantujemy, że tego dnia każdy znajdzie coś dla siebie!
09 grudnia Czytaj więcej
Poranek z filmem dla dzieci - POCZTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Drogie Dzieci!
specjalnie dla Was, w niedzielę 9 grudnia o godzinie 10:30 przygotowaliśmy poranny seans filmowy, zapraszamy serdecznie na bajkę POCZTA ŚWIETEGO MIKOŁAJA.
W sekretnym miejscu na Antarktydzie żyją od wieków wszystkie duchy Bożego Narodzenia. Pośród wielu innych mieszkają tam między innymi: nasz Święty Mikołaj, Trzej Mędrcy ze wschodu oraz Hoteiosho z Japonii. Kiedyś mieszkał tam także Monopolish - duch świąt ze starożytnego Rzymu - lecz został wygnany gdyż chciał być jedynym Mikołajem dla całego świata. Teraz Święta są zagrożone bo zły duch Monopolish porwał japońskiego Mikołaja i coroczny zjazd Mikołajów nie może się odbyć. A to jeszcze nie wszystko bo Monopolish planuje porwać wszystkich Mikołajów i sam zostać jedynym, złym duchem Świąt. Cała nadzieja w małej elfce zwanej Pixi Post. To ona przebrana za człowieka ruszy na misję by uratować Święta i prezenty dla wszystkich dzieci na świecie. 
WSTĘP WOLNY! DO ZOBACZENIA!
09 grudnia Czytaj więcej
DKF "Promyk" - AFERIM!
Szanowni Państwo,
w nadchodzący wtorek, 11 grudnia, odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie DKF "Promyk" i będzie to wieczór  wyjątkowy.
Przed Państwem wystąpi młoda adeptka sztuki taperskiej Inga Smyczek, która z moją pomocą wybrała i opracowała podkład muzyczny do fragmentu kultowego filmu... niespodzianki, który wykona dla Państwa.
Jest to drugi występ taperski Ingi, po raz pierwszy wystąpiła podczas edycji Bystrzańskiego Lata Filmowego akompaniując na żywo do cyklu krótkich filmów animowanych zrealizowanych podczas zajęć w GOK “Promyk”.
Po występie Ingi pozostaniemy w klimatach rumuńskich i obejrzymy nagrodzony za reżyserię Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film AFERIM! (z tureckiego brawo! lub dobra robota!) w reż. Radu Jadu.
Rzecz dzieje się na Wołoszczyznie, w 1835 roku. Dwóch jeźdźców, lokalny policjant Constandin i jego syn, przemierzają jałowy krajobraz. Jeden ma na wszystko gotowy aforyzm, drugi prezentuje bardziej kontemplacyjny stosunek do świata – są jak rumuńscy Don Kichote i Sancho Pansa.
Szukają zbiegłego „cygańskiego niewolnika”, który uciekł pewnemu szlachcicowi i podejrzany jest o kradzież...

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!


11 grudnia Czytaj więcej