A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 8 170 773

Ankieta

Najlepszym źródłem informacji o wydarzeniach organizowanych w GOK "Promyk" jest moim zdaniem...
  • 31.17% (48 głosów)
  • 53.90% (83 głosów)
  • 9.74% (15 głosów)
  • 4.55% (7 głosów)
  • 0.00% (0 głosów)
  • 0.65% (1 głosów)
  • 0.00% (0 głosów)
Twój głos został oddany.
Brano już udział w tej ankiecie.

DKF "Promyk"

Kwiecień 2018
Kwiecień 2018
Mili Państwo,
kwiecień w DKF-ie "Promyk" rozpoczniemy dramatem kostiumowym "Lady M.". Akcja filmu przenosi nas do XIX-wiecznej mglistej Wielkiej Brytanii. Bardzo młoda Katherine bierze ślub ze znacznie starszym od niej bogatym dziedzicem. Nie jest niestety traktowana po królewsku, jak na prawdziwą damę przystało. W świecie zdominowanym przez mężczyzn jej rola jest uprzedmiotowiona i sprowadzona do ładnej własności. Obiektu do podziwiania  i używania bez żadnych szans na osobistą realizację i spełnienie marzeń, pragnień czy ambicji.
Wszystko się zmienia, gdy do pracy w posiadłości zostaje przyjęty młody stajenny. Katherine wkracza na drogę, z której nie ma odwrotu...

Wielkie dzieło, powstające blisko dekadę, z udziałem 125 malarzy, którzy zużyli 1300 litrów farb, by stworzyć 65.000 klatek filmu animowanego; nagroda Europejskiej Akademii Filmowej i nominacja do Oscara; a ponadto niezwykła historia życia i tajemniczej śmierci jednego z największych i najlepiej się sprzedających malarzy europejskich - Vincenta van Gogha; tak możnaby w jednym zdaniu opisać film animowany "Twój Vincent", który zobaczymy w DKF-ie "Promyk" 17 kwietnia o godz. 19:00.
Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY!!
przejdź dalej
Marzec 2018
Marzec 2018
Mili Państwo,
we wtorek, 13 marca zapraszamy serdecznie na osadzoną w Bieszczadach czarną komedię "WIELKIE ZIMNO" o podupadającym zakładzie pogrzebowym do którego, w samym środku mroźnej zimy trafiają klienci z nieboszczykiem. Sprawy się komplikują, gdy karawan odpowiedzialny za poprowadzenie konwoju pogrzebowego gubi drogę, a zlokalizowanie cmentarza okazuje się niemożliwe. Podróż przeradza się w szereg groteskowych perypetii które prowadzą do zupełnie nieoczekiwanego finału...

Na drugim marcowym spotkaniu DKF-u "Promyk", 20 marca obejrzymy indonezyjski horror "SŁUDZY DIABŁA".
Kiedy po śmierci matki rodzina przeprowadza się do nowego domu, zaczyna im się objawiać duch zmarłej. Zaczynają szukać sposobu, aby uwolnić się od zjawy...
Była śpiewaczka, ukochana matka czwórki dzieci, od kilku lat obezwładniona jest tajemniczą chorobą, która sprawia, że nawet najbliżsi czasem zbliżają się do niej z obawą.
Źródło dolegliwości to jednak tylko jedna z wielu tajemnic, które krążą nad pozornie zwyczajną, pełną ciepła rodziną.
Jakie sekrety kryją się na czarnych krążkach z liryczną muzyką piosenkarki?
Czemu ojciec zniechęca rodzeństwo do codziennych modlitw? Kto wędruje nocą po mieszczącym się w sąsiedztwie cmentarzu?
WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy serdecznie o godz. 19:00.
przejdź dalej
Luty 2018
Luty 2018
Mili Państwo,
początkiem lutego w DKF-ie "Promyk" ukłon w stronę kina gatunkowego. Zobaczymy klasyka antywesternu pt. "Pat Garrett i Billy Kid" w reżyserii Sama Peckinpaha, zwanego "Krwawym Samem". Film uchodzi za jeden z lepszych i ważniejszych filmów nie tylko Krwawego Sama, ale światowej kinematografii w ogóle. Opowiada o legendarnym pościgu szeryfa  Pata Garretta za najsłynniejszym rewolwerowcem i złodziejem na Dzikim Zachodzie, Billy Kidem. Choć powstała ogromna ilość filmów poświęcona temu legendarnemu duetowi Dzikiego Zachodu, to właśnie ten uchodzi za najbardziej realistyczną czy raczej najbliższą prawdy wersję haniebnych wydarzeń. Z muzyką, występującego w filmie, Boba Dylana.

Z racji przypadających na luty rocznic urodzin i śmierci wybitnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego, ambasadora polskiej sztuki za granicą, na drugim lutowym seansie w DKF-ie "Promyk" obejrzymy niezwykły dokument "Beksińscy. Album wideofoniczny." FilmMarcina Borchardta trafia do kin rok po słynnej "Ostatniej rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego - filmie fabularnym opowiadającym o rodzinie Beksińskich. Złożony z pomysłowo zmontowanych archiwaliów "Album wideofoniczny" okazuje się nie tylko fascynującym dopełnieniem fabularnej opowieści. Bohaterowie wyłaniający się z niego emanują niesamowitą prawdą i realizmem. Imponująca ilość zgromadzonych przez Zdzisława Beksińskiego materiałów archiwalnych - nagrań wideo, dźwiękowych i fotograficznych, pozwoliła Borchardtowi na odmalowanie niezwykłej i, jak dotąd niespotykanej w filmie biograficznym prawdy o bohaterach. Utrwaleni na starych taśmach filmowych Beksińscy są jak duchy, które przybyły, by jednocześnie rozbawić nas, rozczulić i przestrzec przed chodzeniem ich ścieżkami. 

WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy serdecznie o godz. 19:00.
przejdź dalej
Styczeń 2018
Styczeń 2018
Drodzy Państwo,

Nowy Rok w DKF-ie "Promyk" przywitamy 2 stycznia, znakomitym dokumentem "DROGA DO MISTRZOSTWA" w reżyserii Bartosza Konopki.
Film jest próbą odpowiedzi na pytania: na czym polega fenomen wielkich postaci?, co łączy mistrzów?, czy wspólnym mianownikiem jest nieustająca chęć rozwoju i dążenie do samodoskonalenia?, czy to oni wytyczają cele innym?
Ponieważ każdy z zaproszonych do współpracy artystów osiągnął już pewnego rodzaju mistrzostwo, reżyser postanowił podzielić ich drogę na części i w ten sposób przyjrzeć się jej z bliska. Kora opowiada o wyjściu z ciemności, Agnieszka Holland o wyzwaniach, Rafał Olbiński o sprzymierzeńcach, Tomasz Stańko o konfrontacjach, Janusz Gajos o intuicji. Ich rozdziały składają się na jedną wspólną, fascynującą, drogę mistrza.
Rozdział poświęcony Tomaszowi Stańce nakręcono w Bielsku-Białej, przepięknie portretując miasto.

Na spotkaniu DKF "Promyk" 16 stycznia dowiemy się, co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską
dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę!
„The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes.
Film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury festiwalu...


Ekstremalni biegacze żyją w kontrze do nowoczesnych ideologii bezpieczeństwa i praktyk wellness. W końcu kto "normalny", wbrew zaleceniom lekarzy, startuje w Biegu 7 Szczytów, gdzie 240 kilometrów ciężkiej trasy (wspinaczka, górskie szlaki) należy pokonać w maksymalnie 52 godziny?
Trzecie styczniowe spotkanie DKF-u "Promyk", 30 stycznia, to właśnie okazja bliższego kontaktu z takimi ludźmi. Bohaterowie dokumentu Łukasza Borowskiego "BIEGACZE. AŻ DO BÓLU" to postaci autentyczne, dobrze znane w biegowym świecie ultra.
Reżyser stara się odpowiedzieć na pytanie dlaczego podejmują wyzwania ekstremalne, dlaczego ryzykują zdrowie, a nawet życie spędzając na trasie dwa dni i dwie noce.

Zapraszamy serdecznie we wtorek, o godzinie 19:00!
WSTĘP WOLNY!!!
przejdź dalej
Grudzień 2017
Grudzień 2017
Drodzy Miłośnicy Kina,

pośmiejmy się razem na seansie DKF "Promyk"!
5 grudnia zapraszamy na pokaz "COMEDY SHORTS 2017", czyli wybór sześciu krótkometrażowych komediowych filmów fabularnych i animowanych, m. in. z Holandii, Austrii i Chorwacji.
To zestaw anegdot pełnych różnorodnego rodzaju humoru - przez absurdalny żart sytuacyjny po czarny humor, utrzymanych w pozytywnym tonie, które jednocześnie nieśmiało apelują o dystans do samego siebie, szczególnie w tym galopującym, stechnologizowanym świecie. Do łez rozbawią Was m.in. filozoficzne rozmyślania animowanej kaczki w depresji, ekstremalne zakupy na czas w centrum handlowym, wybitnie aktualna refleksja nad uzależnieniem od selfie oraz miłosny związek punkowego szczura z pedantyczną kotką.

Natomiast tuż przed Świętami, 19 grudnia zobaczymy czeski komediodramat "KOBIETA Z LODU" o niezwykłym uczuciu, które rodzi się między dojrzałymi ludźmi podczas zimowych kąpieli w Wełtawie. Dwójka głównych bohaterów paradoksalnie, odnajduje ciepło w klubie morsa, w lodowatej rzecznej wodzie, gdzie ich wypełnione troskami i samotnością życie zyskuje nowy blask.
"Kobieta z lodu" jest tegorocznym czeskim kandydatem do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny.

Początek seansu zawsze o godz. 19:00.
WSTĘP WOLNY!!!
przejdź dalej
Listopad 2017
Listopad 2017
Początkiem listopada, w czasie zadumy nad życiem i śmiercią zapraszamy na wzruszający film o doświadczeniu straty, żałoby, nadziei oraz symbolicznym nowonarodzeniu.
PODAROWAĆ ŻYCIE, francuski dramat o wędrówce serca od dawcy do ciała innego człowieka, to wielowątkowa historia, rozgrywająca się wokół tragicznej śmierci młodego surfera, którego organ może uratować życie – czekającej na przeszczep – kobiety, byłej muzyk, cierpiącej na degeneracyjną chorobę serca.
To także historia rodzicielskiej miłości, poświęcenia oraz niemożności pogodzenia się z faktem zbyt gwałtownego odejścia, bez szansy na pożegnanie… To lekcja uważności i doceniania każdej chwili w jej wyjątkowości i niepowtarzalności, w myśl sentencji ks. Twardowskiego „spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

Na drugie spotkanie listopadowe przygotowaliśmy seans filmu pt. FRANTZ, czyli najnowszego dzieła wybitnego i zawsze zaskakującego kojenymi obrazami Françoisa Ozona.

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

Do zobaczenia, jak zwykle, o godz. 19:00 w sali kinowej GOK "Promyk"!
Wstep wolny!!!
przejdź dalej