A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 8 170 773

Ankieta

Najlepszym źródłem informacji o wydarzeniach organizowanych w GOK "Promyk" jest moim zdaniem...
  • 29.17% (49 głosów)
  • 55.95% (94 głosów)
  • 9.52% (16 głosów)
  • 4.17% (7 głosów)
  • 0.00% (0 głosów)
  • 0.60% (1 głosów)
  • 0.60% (1 głosów)
Twój głos został oddany.
Brano już udział w tej ankiecie.

DKF "Promyk"

Lipiec 2018
Lipiec 2018
Drodzy Fani Kina,
DKF "Promyk" działa nieprzerwanie cały rok, również w wakacje. We wtorek, 10 lipca zapraszamy na czarną komedię wybitnego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego. PO TAMTEJ STRONIE opowiada parypetie mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie
szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?
Zapraszamy do sali widowiskowej GOK "Promyk" we wtorek, 10 lipca o godz. 19:00.

Pozostaniemy nieco dłużej w klimacie festiwalowego cyklu Wczasy na obcasach i w ramach spotkań DKF "Promyk" we wtorek 24 lipca, obejrzymy pełnometrażowy debiut reżyserski Francuzki Léi Mysius. AVA to zwycięzca 4. edycji projektu Scope100, w którym to widzowie polecają filmy innym widzom.
Ulotny świat wakacji: senna atmosfera lata, gorące promienie słońca i morska bryza na twarzy. Ava jest młodą dziewczyną, w której dojrzewa bunt. Spotkany na plaży tajemniczy chłopak sprawi, że Ava instynktownie podda się temu, co nowe i nieznane. To będzie czas pierwszej miłosnej fascynacji, niezależności i wolności. Jedno jest pewne: takie lato zdarza się tylko raz w życiu.
Zapraszamy serdecznie! WSTĘP WOLNY!!!
przejdź dalej
Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Drodzy Fani kina,
twórca znakomitego DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE w nowej odsłonie, 12 czerwca o godz. 19:00 na seansie DKF "Promyk".
W THE PLACE Paolo Genovese stawia przed nami tajemniczego mężczyznę, który pomaga nieznajomym w spełnieniu ich najskrytszych marzeń.
Codziennie przychodzą do niego inne osoby, które proszą o pomoc. Najróżniejszą. Ktoś ma umierające dziecko. Ktoś chce zdrowia dla małżonka. Inny pragnie być piękniejszy. Kolejny chce odzyskać wzrok. Ba, nawet zakonnica chce znów znów obecność Boga.
„Klienci” bezimiennego mężczyzny szukają miłości i szczęścia. Zarówno tego wynikającego z hedonizmu, jak szczęścia nieskazitelnego, bo wynikającego z bezgranicznej rodzicielskiej miłości.

Natomiast we wtorek, 19 czerwca o godz. 19:00, zobaczymy, jak W UŁAMKU SEKUNDY życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym i, jak w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.
Tegoroczny zdobywca ZŁOTEGO GLOBU z rewelacyjną kreacją Diane Kruger.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE! WSTĘP WOLNY!
przejdź dalej
Maj 2018
Maj 2018
Mili Państwo,
8 maja, w ramach spotkań DKF "Promyk" obejrzymy dramat NIE JESTEM CZAROWNICĄ. To historia dziewięcioletniej Shuli, skazanej za uprawianie magii i czarów na pobyt w obozie dla czarownic. Film, pomimo tego, iż fabularny, ma mocne oparcie w faktach i opowiada o autentycznych praktykach. W niektórych zakątkach Afryki oskarżenia o czary również dzisiaj stosuje się jako narzędzie społecznej kontroli – to tyleż element tradycji religijnych, co środek służący osobistej zemście i pomówieniu.

Spotkanie DKF "Promyk" we wtorek, 22 maja, wypada w Dzień Praw Zwierząt. Obejrzymy dwa filmy dokumentalne ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ oraz SZTUKA DLA ZIEMI, prezentowane w ramach organizowanego przez Klub Gaja 4. Festiwalu Ekodzieło, w tym roku odbywającego się pod hasłem "Dla zwierzątę.
Po seansie zapraszsamy na spotkanie i dyskusję z Klubem Gaja.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE! WSTĘP WOLNY!
przejdź dalej
Kwiecień 2018
Kwiecień 2018
Mili Państwo,
kwiecień w DKF-ie "Promyk" rozpoczniemy dramatem kostiumowym "Lady M.". Akcja filmu przenosi nas do XIX-wiecznej mglistej Wielkiej Brytanii. Bardzo młoda Katherine bierze ślub ze znacznie starszym od niej bogatym dziedzicem. Nie jest niestety traktowana po królewsku, jak na prawdziwą damę przystało. W świecie zdominowanym przez mężczyzn jej rola jest uprzedmiotowiona i sprowadzona do ładnej własności. Obiektu do podziwiania  i używania bez żadnych szans na osobistą realizację i spełnienie marzeń, pragnień czy ambicji.
Wszystko się zmienia, gdy do pracy w posiadłości zostaje przyjęty młody stajenny. Katherine wkracza na drogę, z której nie ma odwrotu...

Wielkie dzieło, powstające blisko dekadę, z udziałem 125 malarzy, którzy zużyli 1300 litrów farb, by stworzyć 65.000 klatek filmu animowanego; nagroda Europejskiej Akademii Filmowej i nominacja do Oscara; a ponadto niezwykła historia życia i tajemniczej śmierci jednego z największych i najlepiej się sprzedających malarzy europejskich - Vincenta van Gogha; tak możnaby w jednym zdaniu opisać film animowany "Twój Vincent", który zobaczymy w DKF-ie "Promyk" 17 kwietnia o godz. 19:00.
Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY!!
przejdź dalej
Marzec 2018
Marzec 2018
Mili Państwo,
we wtorek, 13 marca zapraszamy serdecznie na osadzoną w Bieszczadach czarną komedię "WIELKIE ZIMNO" o podupadającym zakładzie pogrzebowym do którego, w samym środku mroźnej zimy trafiają klienci z nieboszczykiem. Sprawy się komplikują, gdy karawan odpowiedzialny za poprowadzenie konwoju pogrzebowego gubi drogę, a zlokalizowanie cmentarza okazuje się niemożliwe. Podróż przeradza się w szereg groteskowych perypetii które prowadzą do zupełnie nieoczekiwanego finału...

Na drugim marcowym spotkaniu DKF-u "Promyk", 20 marca obejrzymy indonezyjski horror "SŁUDZY DIABŁA".
Kiedy po śmierci matki rodzina przeprowadza się do nowego domu, zaczyna im się objawiać duch zmarłej. Zaczynają szukać sposobu, aby uwolnić się od zjawy...
Była śpiewaczka, ukochana matka czwórki dzieci, od kilku lat obezwładniona jest tajemniczą chorobą, która sprawia, że nawet najbliżsi czasem zbliżają się do niej z obawą.
Źródło dolegliwości to jednak tylko jedna z wielu tajemnic, które krążą nad pozornie zwyczajną, pełną ciepła rodziną.
Jakie sekrety kryją się na czarnych krążkach z liryczną muzyką piosenkarki?
Czemu ojciec zniechęca rodzeństwo do codziennych modlitw? Kto wędruje nocą po mieszczącym się w sąsiedztwie cmentarzu?
WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy serdecznie o godz. 19:00.
przejdź dalej
Luty 2018
Luty 2018
Mili Państwo,
początkiem lutego w DKF-ie "Promyk" ukłon w stronę kina gatunkowego. Zobaczymy klasyka antywesternu pt. "Pat Garrett i Billy Kid" w reżyserii Sama Peckinpaha, zwanego "Krwawym Samem". Film uchodzi za jeden z lepszych i ważniejszych filmów nie tylko Krwawego Sama, ale światowej kinematografii w ogóle. Opowiada o legendarnym pościgu szeryfa  Pata Garretta za najsłynniejszym rewolwerowcem i złodziejem na Dzikim Zachodzie, Billy Kidem. Choć powstała ogromna ilość filmów poświęcona temu legendarnemu duetowi Dzikiego Zachodu, to właśnie ten uchodzi za najbardziej realistyczną czy raczej najbliższą prawdy wersję haniebnych wydarzeń. Z muzyką, występującego w filmie, Boba Dylana.

Z racji przypadających na luty rocznic urodzin i śmierci wybitnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego, ambasadora polskiej sztuki za granicą, na drugim lutowym seansie w DKF-ie "Promyk" obejrzymy niezwykły dokument "Beksińscy. Album wideofoniczny." FilmMarcina Borchardta trafia do kin rok po słynnej "Ostatniej rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego - filmie fabularnym opowiadającym o rodzinie Beksińskich. Złożony z pomysłowo zmontowanych archiwaliów "Album wideofoniczny" okazuje się nie tylko fascynującym dopełnieniem fabularnej opowieści. Bohaterowie wyłaniający się z niego emanują niesamowitą prawdą i realizmem. Imponująca ilość zgromadzonych przez Zdzisława Beksińskiego materiałów archiwalnych - nagrań wideo, dźwiękowych i fotograficznych, pozwoliła Borchardtowi na odmalowanie niezwykłej i, jak dotąd niespotykanej w filmie biograficznym prawdy o bohaterach. Utrwaleni na starych taśmach filmowych Beksińscy są jak duchy, które przybyły, by jednocześnie rozbawić nas, rozczulić i przestrzec przed chodzeniem ich ścieżkami. 

WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy serdecznie o godz. 19:00.
przejdź dalej