A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 8 170 773

Ankieta

Najlepszym źródłem informacji o wydarzeniach organizowanych w GOK "Promyk" jest moim zdaniem...
  • 38.55% (32 głosów)
  • 50.60% (42 głosów)
  • 7.23% (6 głosów)
  • 3.61% (3 głosów)
Twój głos został oddany.
Brano już udział w tej ankiecie.

DKF "Promyk"

Wrzesień 2017
Wrzesień 2017
5 września o godzinie 19:00 w DKF-ie "Promyk" obejrzymy japoński dramat obyczajowy "KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA".
Sentaro (Masatoshi Nagase) prowadzi małą piekarnię, w której serwuje dorayaki - japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli ("an"). Sentaro szuka kogoś do pomocy w kuchni, jednak gdy zgłasza się starsza pani, Tokue (Kirin Kiki), niechętnie przyjmuje ją do pracy. Tokue szybko udowadnia, że jej ręce potrafią czynić cuda, gdy chodzi o przygotowywanie "an". Dzięki jej sekretnej recepturze, mały biznes wkrótce rozkwita... Z czasem, Sentaro i Tokue otwierają przed sobą swoje serca i odsłaniają stare rany.

Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY!!!

Drodzy Państwo,
„Klient”, nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania” będzie trzecim już filmem tego reżysera prezentowanym w ramach spotkań DKF-u "Promyk".
Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym.
„Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.
Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.
Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY!!!
przejdź dalej
Sierpień 2017
Sierpień 2017
Drodzy Miłośnicy Kina,
na pierwszym sierpniowym spotkaniu DKF "Promyk", 8 sierpnia, obejrzymy czesko-polską komedię pt. "DROGA DO RZYMU".
Vasek jest nieśmiałym mężczyzną po trzydziestce. Za namową pewnej rudej piękności kradnie obraz z Galerii Narodowej w Pradze i w przebraniu rusza w podróż do "Wiecznego Miasta". Na swej drodze spotyka niezwykłe postaci: taksówkarz-kapłan chce go wyspowiadać, ekspert trufli przedstawia Vaskowi swoją małą świnkę, a pani z pieskiem zastanawia się nad podobieństwem Vaska do złodzieja w gazecie. Wszystkie napotkane osoby opowiadają swoje historie o poszukiwaniu szczęścia, spełnienia i oświecenia. Ale czy w dzisiejszych czasach w ogóle jest miejsce na duchowość?
Wstęp wolny!
ZAPRASZAMY!!!

Na spotkaniu DKF "Promyk" 22 sierpnia obejrzymy animowany film dla dorosłych pt. "CZERWONY ŻÓŁW".

Jest to uniwersalna i poetycka opowieść o samotności i miłości, o cyklach natury i biegu życia. Doskonała odtrutka na zwariowane tempo codziennego życia, przypomina o tym, co w nim tak naprawdę najważniejsze.  Piękna animacja, prosta kreska, fenomenalna zabawa kolorem, niesamowita muzyka i udźwiękowienie sprawiają, że bez reszty człowiek przenosi się na malutką wysepkę.
Wyobraź sobie, że znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Wstęp wolny!
ZAPRASZAMY!!!
przejdź dalej
Lipiec 2017
Lipiec 2017
Drodzy Państwo,
na spotkaniu DKF "Promyk" 4 lipca zobaczymy film pt. "DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE".
Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

Spotkanie DKF "Promyk" 25 lipca, w ramach II Bystrzańskiego Lata Filmowego: Portret twórcy - Tomasz Wasilewski: Zjednoczone stany miłości (2015)
Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata (Dorota Kolak) jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) - prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza (Magdalena Cielecka), jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!!!
przejdź dalej
Czerwiec 2017
Czerwiec 2017
6 czerwca o godzinie 19:00 obejrzymy fillm pt. "MR. GAGA", w reż. Tomera Heymanna, dokument, który zaraża pasją do tańca.
Siłą filmu jest umiejętność opowiadania o sztuce, która uchodzi za hermetyczną. Zrobić film o tańcu, który ogląda się w napięciu jak najlepsze kino sensacyjne - to wielka sztuka. Sprawę ułatwia postać głównego bohatera, Ohada Naharina, charyzmatycznego dyrektora zespołu tańca Batsheva Dance Company, który zrewolucjonizował taniec współczesny. Wymyślony przez niego język ruchu GaGa jest jednocześnie zabawą, sposobem samopoznania i formą terapii, w której uczymy się walczyć z przeciwnościami.
“Mr. Gaga” pokazuje, że w tańcu możemy na nowo odkryć rozkosz bycia we własnej skórze.
Wstęp wolny! ZAPRASZAMY!
przejdź dalej
Maj 2017
Maj 2017
Na pierwszym majowym spotkaniu DKF "Promyk", 9 maja, o godzinie 19:00 obejrzymy "ŚMIERĆ LUDWIKA XIV" w reż. Alberta Serry.
Jest to, niepozbawiona humoru, historia wielkiego króla w obliczu śmierci. Podczas powrotu z myśliwskiej wyprawy, król Ludwik XIV odczuwa szarpiący ból w lewej nodze. Nazajutrz gorączka nie pozwala wstać mu z łóżka. Monarcha nie ma też apetytu. W otoczeniu swoich zwolenników przygotowuje się do śmierci. Kontemplacyjne, radykalne, poszukujące artystycznie kino Alberta Serry odbiegające od stereotypowego filmu biograficznego. Rzadki przykład precyzji tematu
i formy, którą sygnalizuje już sam tytuł. Do tego wybitna kreacja aktorska Jean-Pierre Léauda, gwiazdy francuskiej Nowej Fali.

ZAPRASZAMY! WSTĘP WOLNY!

23 maja, o godzinie 19:00 odbędzie się pokaz filmu „Łowcy miodu”. Dokument pokazuje życie pszczół i przedstawia niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. Towarzyszyć mu będzie spotkanie z aktorką Magdaleną Popławską, która od wielu lat wspiera działania Klubu Gaja, jest medialną twarzą projektu obrony pszczół, a w filmie poznaje pracę bartników w różnych miejscach na świecie.
Projekcję filmu poprzedzać będzie happening Jacka Bożka „Miód”, o godzinie 18:30.
Spotkanie jest częścią organizowanej dorocznie przez Klub Gaja Akademii EKODZIEŁO.
Zapraszamy!!! Wstęp wolny!
przejdź dalej
Kwiecień 2017
Kwiecień 2017
11 kwietnia o godzinie 19.00, w ramach DKF film pt. „CZŁOWIEK”, reż.  Y. Arthus-Bertrand.
Dokument  o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkich. 
Arthus-Bertrand, słynny fotograf, autor cyklu "Ziemia widziana z nieba" dotarł do 2000 rozmówców w 60 różnych państwach zadając im taki sam zestaw 40 pytań.
Film pokazuje uniwersalne ludzkie doświadczenia we wszystkich formach i odmianach - od osobistych, tragicznych historii o biedzie, przemocy domowej i cierpieniu, po opowieści o miłości, radości, a także euforii płynącej z samego faktu życia. Jest refleksją nad tym, czym tak naprawdę jest nasza egzystencja na Ziemi i jak różne może mieć oblicza.
Zapraszamy serdecznie!! WSTĘP WOLNY!

25 kwietnia o godzinie 19:00 obejrzymy wspólnie włoską tragikomedię "Zwariować ze szczęścia" o dwóch pacjentkach ośrodka  terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi, które postanawiają uciec i szukać szczęścia w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.
Wspólna włóczęga po Toskanii, w trakcie której odwiedzają swoich najbliższych (często tylko z nazwy), wycinają ryzykowne numery, cieszą się życiem i nagle odzyskaną swobodą, jest zarazem podróżą w ich przeszłość – jej stopniowe odsłanianie i ujawnianie przyczyn, dla których znalazły się w psychiatryku, jest nie mniej interesujące niż same perypetie, jakie im się po drodze przydarzają.
Upraszczając, można powiedzieć, że film jest skrzyżowaniem „Thelmy i Louise” z „Lotem nad kukułczym gniazdem”.
Zapraszamy serdecznie!!! WSTEP WOLNY!!!
przejdź dalej