A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 8 170 773

Ankieta

Najlepszym źródłem informacji o wydarzeniach organizowanych w GOK "Promyk" jest moim zdaniem...
  • 36.08% (35 głosów)
  • 50.52% (49 głosów)
  • 7.22% (7 głosów)
  • 6.19% (6 głosów)
Twój głos został oddany.
Brano już udział w tej ankiecie.

DKF "Promyk"

Listopad 2017
Listopad 2017
Początkiem listopada, w czasie zadumy nad życiem i śmiercią zapraszamy na wzruszający film o doświadczeniu straty, żałoby, nadziei oraz symbolicznym nowonarodzeniu.
PODAROWAĆ ŻYCIE, francuski dramat o wędrówce serca od dawcy do ciała innego człowieka, to wielowątkowa historia, rozgrywająca się wokół tragicznej śmierci młodego surfera, którego organ może uratować życie – czekającej na przeszczep – kobiety, byłej muzyk, cierpiącej na degeneracyjną chorobę serca.
To także historia rodzicielskiej miłości, poświęcenia oraz niemożności pogodzenia się z faktem zbyt gwałtownego odejścia, bez szansy na pożegnanie… To lekcja uważności i doceniania każdej chwili w jej wyjątkowości i niepowtarzalności, w myśl sentencji ks. Twardowskiego „spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

Na drugie spotkanie listopadowe przygotowaliśmy seans filmu pt. FRANTZ, czyli najnowszego dzieła wybitnego i zawsze zaskakującego kojenymi obrazami Françoisa Ozona.

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

Do zobaczenia, jak zwykle, o godz. 19:00 w sali kinowej GOK "Promyk"!
Wstep wolny!!!
przejdź dalej
Październik 2017
Październik 2017
Drodzy Miłośnicy Kina,
październik w Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Promyk" poświęcony będzie kinu bałkańskiemu.
Na pierwszym spotkaniu zobaczymy film pt. "KONSTYTUCJA- historia miłości, nienawiści i TOLERANCJI" w reżyserii Rajko Grlicia.
Wyjątkowa koprodukcja chorwacko-czesko-macedońsko-słoweńska opowiada o budynku w którym mieszkają po sąsiedzku przedstawiciele zwaśnionych bałkańskich nacji. Unikają się nawzajem, bo żyją inaczej, wierzą w co innego i pochodzą z różnych miejsc. Prawdopodobnie nigdy nie zamieniliby ze sobą ani słowa, gdyby nie przypadek, który zbliży ich do siebie. Losy bohaterów splatają się w taki sposób, że zakwestionowaniu ulegną najgłębsze przekonania i uprzedzenia dotyczące statusu materialnego, orientacji seksualnej, narodowości i religii.
Dodam jeszcze, że w filmie pobrzmiewają liczne wątki komediowe.

Natomiast 24 października obejrzymy film "SIERANEVADA" w reżyserii rumuńskiego reżysera Cristi Puiu.
Jego najnowszy obraz, to rozgrywający się w Bukareszcie, pełen czarnego humoru, komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. 
W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

Do zobaczenia, jak zwykle, o godz. 19:00 w sali kinowej GOK "Promyk"!
Wstep wolny!!!
przejdź dalej
Wrzesień 2017
Wrzesień 2017
5 września o godzinie 19:00 w DKF-ie "Promyk" obejrzymy japoński dramat obyczajowy "KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA".
Sentaro (Masatoshi Nagase) prowadzi małą piekarnię, w której serwuje dorayaki - japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli ("an"). Sentaro szuka kogoś do pomocy w kuchni, jednak gdy zgłasza się starsza pani, Tokue (Kirin Kiki), niechętnie przyjmuje ją do pracy. Tokue szybko udowadnia, że jej ręce potrafią czynić cuda, gdy chodzi o przygotowywanie "an". Dzięki jej sekretnej recepturze, mały biznes wkrótce rozkwita... Z czasem, Sentaro i Tokue otwierają przed sobą swoje serca i odsłaniają stare rany.

Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY!!!

Drodzy Państwo,
„KLIENT”, nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania” będzie trzecim już filmem tego reżysera prezentowanym w ramach spotkań DKF-u "Promyk".
Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym.
„Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.
Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.
Zapraszamy serdecznie!
WSTĘP WOLNY!!!
przejdź dalej
Sierpień 2017
Sierpień 2017
Drodzy Miłośnicy Kina,
na pierwszym sierpniowym spotkaniu DKF "Promyk", 8 sierpnia, obejrzymy czesko-polską komedię pt. "DROGA DO RZYMU".
Vasek jest nieśmiałym mężczyzną po trzydziestce. Za namową pewnej rudej piękności kradnie obraz z Galerii Narodowej w Pradze i w przebraniu rusza w podróż do "Wiecznego Miasta". Na swej drodze spotyka niezwykłe postaci: taksówkarz-kapłan chce go wyspowiadać, ekspert trufli przedstawia Vaskowi swoją małą świnkę, a pani z pieskiem zastanawia się nad podobieństwem Vaska do złodzieja w gazecie. Wszystkie napotkane osoby opowiadają swoje historie o poszukiwaniu szczęścia, spełnienia i oświecenia. Ale czy w dzisiejszych czasach w ogóle jest miejsce na duchowość?
Wstęp wolny!
ZAPRASZAMY!!!

Na spotkaniu DKF "Promyk" 22 sierpnia obejrzymy animowany film dla dorosłych pt. "CZERWONY ŻÓŁW".

Jest to uniwersalna i poetycka opowieść o samotności i miłości, o cyklach natury i biegu życia. Doskonała odtrutka na zwariowane tempo codziennego życia, przypomina o tym, co w nim tak naprawdę najważniejsze.  Piękna animacja, prosta kreska, fenomenalna zabawa kolorem, niesamowita muzyka i udźwiękowienie sprawiają, że bez reszty człowiek przenosi się na malutką wysepkę.
Wyobraź sobie, że znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Wstęp wolny!
ZAPRASZAMY!!!
przejdź dalej
Lipiec 2017
Lipiec 2017
Drodzy Państwo,
na spotkaniu DKF "Promyk" 4 lipca zobaczymy film pt. "DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE".
Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...

Spotkanie DKF "Promyk" 25 lipca, w ramach II Bystrzańskiego Lata Filmowego: Portret twórcy - Tomasz Wasilewski: "ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI".
Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata (Dorota Kolak) jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) - prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza (Magdalena Cielecka), jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!!!
przejdź dalej
Czerwiec 2017
Czerwiec 2017
6 czerwca o godzinie 19:00 obejrzymy fillm pt. "MR. GAGA", w reż. Tomera Heymanna, dokument, który zaraża pasją do tańca.
Siłą filmu jest umiejętność opowiadania o sztuce, która uchodzi za hermetyczną. Zrobić film o tańcu, który ogląda się w napięciu jak najlepsze kino sensacyjne - to wielka sztuka. Sprawę ułatwia postać głównego bohatera, Ohada Naharina, charyzmatycznego dyrektora zespołu tańca Batsheva Dance Company, który zrewolucjonizował taniec współczesny. Wymyślony przez niego język ruchu GaGa jest jednocześnie zabawą, sposobem samopoznania i formą terapii, w której uczymy się walczyć z przeciwnościami.
“Mr. Gaga” pokazuje, że w tańcu możemy na nowo odkryć rozkosz bycia we własnej skórze.
Wstęp wolny! ZAPRASZAMY!
przejdź dalej