A A A zmień czcionkę
zmień kontrast
Gminny Ośrodek Kultury "PROMYK"
ul. Juliana Fałata 2k, 43-360 Bystra
NIP: 9372673740
Napisz wiadomość:
gok@gok.wilkowice.pl
Zadzwoń:
33 8 170 773

Ankieta

Najlepszym źródłem informacji o wydarzeniach organizowanych w GOK "Promyk" jest moim zdaniem...
  • 35.54% (43 głosów)
  • 51.24% (62 głosów)
  • 7.44% (9 głosów)
  • 5.79% (7 głosów)
Twój głos został oddany.
Brano już udział w tej ankiecie.

Archiwum

01 czwlut
02 ptlut
03 soblut
04 niedzlut
05 ponlut
06 wtlut
07 śrlut
08 czwlut
09 ptlut
10 soblut
11 niedzlut
12 ponlut
13 wtlut
14 śrlut
15 czwlut
16 ptlut
17 soblut
18 niedzlut
19 ponlut
20 wtlut
21 śrlut
22 czwlut
23 ptlut
24 soblut
25 niedzlut
26 ponlut
27 wtlut
28 śrlut

Kalendarz wydarzeń

Koncert interaktywny „T.Etno instrumenty świata”
Szanowni Państwo,

w ramach trwającej podczas ferii w GOK "Promyk" Akcji Zima 2018 zapraszamy wszystkich serdecznie w podróż przez 5 kontynentów, czyli interaktywny  koncert „T.Etno - instrumenty świata”.
Solowy projekt multiinstrumentalisty Tomasza Drozdka łączy brzmienia nietypowych instrumentów etnicznych z brzmieniami elektronicznymi i techniką loopingu.

Koncert poprzedzają warsztaty dla dzieci, na które serdecznie zapraszamy! Będzie to spotkanie muzyczne połączy elementy koncertu i pokazu instrumentów etnicznych z aktywnym uczestnictwem dzieci w zabawie dźwiękami. Będzie okazją do posłuchania nowych rytmów i melodii, nauki śpiewu, zabawy i prób zagrania na instrumentach z różnych stron świata.
Ilość miejsc NA WARSZTATACH ograniczona, o udziale decyduje kolejność zapisów pod nr tel.: 33 817 07 73.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny!!!
05 luty Czytaj więcej
Teatrzyk dla dzieci - "Najcenniejszy skarb zimy"
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
w ramach Akcji Zima przygotowaliśmy dla dzieci spektakl pt. "Najcenniejszy skarb zimy" w wykonaniu aktorów z teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”.
Bajka rozgrywa się w zimowej scenerii otoczonej górami doliny.
W małym domku zamieszkują dziadek z babcią, którzy mają dwoje wnucząt – Borysa i Maszę. Przy okazji zbierania chrustu dostrzegają zaczarowany, gliniany dzbanek. Dziadek uwalnia uwięzioną w dzbanku pszczołę, która informuje ich o Najcenniejszym Skarbie Zimy strzeżonym przez Króla i Królową Zimowego Ogrodu. O Skarbie dowiaduje się także wnuczek – Borys.
To interaktywne przedstawienie opowiada o tym, jak dobro przezwycięża wszelkie przeciwności losu, a współczucie i chęć pomocy innym zawsze zostają wynagrodzone.
Zapraszamy na godzinę 17:00!
WSTĘP WOLNY!!!
06 luty Czytaj więcej
Klub Podróżnika - BRAZYLIA
Szanowni Państwo,
w okresie karnawału razem z Klubem Podróżnika przeniesiemy się w świat gorących rytmów samby i wielkiego ulicznego święta, które dorocznie odbywa się w Rio de Janeiro w okresie Ostatków. O swojej wyprawie do BRAZYLII opowie Pani Anna Brol. Zapraszamy serdecznie!!!
WSTĘP WOLNY!
06 luty Czytaj więcej
Spotkanie z Filharmonią Śląską - GITARA - 07.02.2018
Drogie Dzieci!  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W okresie ferii zimowych odwiedzi nas Filharmonia Śląska z programem muzycznym dotyczącym GITARY. Profesjonalni muzycy opowiedzą Wam o tajnikach, o których być może nie wiecie, tego popularnego i bardzo lubianego instrumentu.
Zapraszamy serdecznie do Domu Strażaka w Wilkowicach na godzinę 9:30, do MOK "Nad Borami" w Mesznej na godzinę 10:45 oraz do GOK "Promyk" w Bystrej na godzinę 12:15.
Wstęp wolny, bez zapisów!
07 luty Czytaj więcej
Wykład: "Jakim regionem jesteśmy?"
Szanowi Państwo,
w piątek, o godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie do sali widowiskowej GOK "Promyk" na organizowany przez Oddział Górali Żywieckich Związku Podhalan wykład pt. "Historia Gminy Wilkowice a kształtowanie się regionów kulturowych". Tym razem wykład przygotowany przez dr Grzegorza Wnętrzaka dotyczył będzie naszej unikalnej tożsamości lokalnej. Jeśli czujecie się związani z Gminą Wilkowice, jest Waszym miejscem urodzenia bądź zamieszkania, zapraszamy serdecznie do poszerzania wiedzy o naszej Małej Ojczyźnie. Wstęp wolny!

09 luty Czytaj więcej
DKF "Promyk" - PAT GARRETT I BILLY KID
Mili Państwo,
początkiem lutego w DKF-ie "Promyk" ukłon w stronę kina gatunkowego. Zobaczymy klasyka antywesternu pt. "Pat Garrett i Billy Kid" w reżyserii Sama Peckinpaha, zwanego "Krwawym Samem". Film uchodzi za jeden z lepszych i ważniejszych filmów nie tylko Krwawego Sama, ale światowej kinematografii w ogóle. Opowiada o legendarnym pościgu szeryfa  Pata Garretta za najsłynniejszym rewolwerowcem i złodziejem na Dzikim Zachodzie, Billy Kidem. Choć powstała ogromna ilość filmów poświęcona temu legendarnemu duetowi Dzikiego Zachodu, to właśnie ten uchodzi za najbardziej realistyczną czy raczej najbliższą prawdy wersję haniebnych wydarzeń. Z muzyką, występującego w filmie, Boba Dylana.
WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy serdecznie o godz. 19:00.
13 luty Czytaj więcej
Wtorkowy Seans Filmowy-"DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ"
Szanowi Państwo,
w ramach wtorkowych seansów filmowych, zapraszamy serdecznie na film "DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ". Dramat biograficzny o wszechstronnej artystce, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt.
Dalida, właściwie Iolanda Cristina Gigliotti (ur. 17 stycznia 1933 w Kairze, zm. 3 maja 1987 w Paryżu) – francuska piosenkarka pochodzenia włoskiego, urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.
Przeboje pięknej piosenkarki rozbrzmiewające w tle pozostają w głowie jeszcze na długo po opuszczeniu sali kinowej.
Początek seansu o godz. 19:00.
WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!!!
20 luty Czytaj więcej